Kes ja mis ja kus on?

Ränd Nuku Teater

Tere! Rõõm, et oled jõudnud rändnukuteater Nõu Puu lehele! Minu nimi on Ave Teeääre ja see väike suure missiooniga teatrike on minu süda ja hingamine. Rändnukuteater sai alguse 2014 aastal – rändasin ja mängisin nukkudega tänavakunsti tänuväärses vormis. Teater on oma nime saanud minu vanaema järgi. Proovin väga hoida neid samu kuldseid väärtusi lihtsas ausas looduslähedases loomingulises olemises ja tegemises.
Rändnukuteater Nõu Puu peamiseks eesmärgiks on laste ja noorte loomingulise võlujõu arendamine ja kasvatamine julgeks eneseväljenduseks. Peamisteks märksõnadeks on meil loovus ja loodus – etenduste sisudes, toodetes, meistritubade materjalides, sünnipäevade pidudes, laagrites, mõtetes ja südames.
 
Rändnukuteater Nõu Puu on kogupere teater – nukke meisterdan koos oma kalli kaaslasega. Erko valmistab ka ette detaile laste loovusringideks ja tehnilis lahendusi vastavalt meie teatri vajadustele. Meie peres kasvab ka tütar, kes samuti Nõu Puu tegemistes osaleb ja mängutubades lapsi toetab. Niiet meie pere loob peredele, kogukondadele ja tiivustub loomingulisest koostööst.
 
Nukk on kujund – ta võib olla kes iganes sa soovid – tähed, kuu ja päikene 🙂
Soovin Sulle kõike mõnusat armas inime. Tänus, Ave

Asukoht: Toimetame üle Eesti

Telefon: 56073533

e-post: noupuuteater@gmail.com

Mida teeme

Meisterdamiseks?

01. soovin lastele tellida

Mängutuba

Mängutoas on võimalik ise meie teatrinukkudega mängida ning väikeseid lavamänge kokku panna. Siin on kasutusel erinevad nukuteatri vahendid - kõiksugu nukud (marionett-nukud, käpiknukud jms), erinevad muusikapillid (kalimba, djembe trumm jms), saab katsetada erinevate valgustega. Nukuteatri mängutuba on väga võimas vahend loomingulise koostöö arendamiseks.

02. soovin lastele tellida

Laagrit

Meil on enamasti päevalaagrid, peamiselt Pärnumaal või Tallinnas, vahel ka Hiiumaal. Matkame looduses või kolame vanalinnas, joonistame, maalime, meisterdame, mängime ja teeme nukuteatrit.

03. soovin lastele tellida

Sünnipäeva pidu

Sünnipäeva plaani tegemine oleneb suuresti lapsest - millised on tema huvid, soovid, vanus ning palju on küalisi tulemas. Tavaliselt panen alustuseks joonistamislaua mõnede meisterdusülesannetega - see on hea viis kus kõik kokku ja tuttavaks saavad ning kus lastel on võimalus peo jooksul iga hetk tulla end maandama. Jätkame liikumis- ja mõistatamismängudega, olenevalt kuidas oleme ennem kokku leppinud.

04. soovin lastele tellida

Meistrituba

Meistritoas on võimalik teha igasugu vahvaid vigureid - saame meisterdada erinevaid mänguasju ja nukke. Kasutame peamiselt looduslähedasi ja taaskasutuslikke materjale. Joonisamine on samuti meistritoa osa - kavandamine ja erinevate vahendite katsetamine - pliiatsid, pastellid, erinevad värvid. Meistritoas on hea arendada oma käelist osavust - sõlmida, teipida, liimida, lõigata, innukalt pusida.

Meie teatri

Nukud

Tigu

Nukk ratastel

Sõnumitooja lind

Marionett-nukk

Pinta

Marionett-nukk

a

Liitu meie uudiskirjaga

    aa